Головна » Зарубіжна література |
Тема.Контрольна робота № 5. Тести
Мета:систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити
рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції;
розвивати пам’ять, творче, асоціативне та логічне мислення
школярів, уміння висловлюватися з приводу прочитаного,
аналізувати ліричні твори; виховувати любов до природи,
гуманізм, естетичні смаки.
Обладнання:тестові завдання.
Теорія літератури:епітети, художній образ, ліричний твір, уособлення, порівняння, хоку.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи
Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. У вірші Алкмана змальовується:
а)гірський пейзаж уночі;
б) нічний мандрівник біля вогнища в горах;
в) чудова картина гірських вершин у променях сонця, що заходить.
2. Знайдіть «пари» з вірша М. Л ермонтова «Із Ґете».
Ніч лагідні
долини свіжа
мла темна
3. Визначте у вірші Ф. Тютчева тип художніх засобів: «вечір зве», «серп гуляв», «блакить ллється».
4. Продовжте речення.
Хоку називається… .
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Уявіть, що ви в Японії. Ви хотіли б побачити там…, тому що… .
2. Назвіть ознаки хоку, наведіть приклади.
Високий рівень
(Змістовна правильна відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
а) Напишіть твір-роздум за хоку Мацуо Басьо:
Учні письмовника дістають…
А з чиєї сумки —
сьогоднішній ранок весняний?
(Або за своїм улюбленим).
б) Складіть 2–3 хоку із власними коментарями.
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Поезія Алкмана «Сплять усі верховини…»:
а) викликає страх через зображення звірів у пущі, нір, морських страховищ;
б)створює відчуття душевного спокою, умиротворення;
в) спонукає замислитися над життям.
2. Заповніть пропущене.
3. У вірші Ф. Тютчева «Я знаю в праосені пору…», зокрема у виразах «пору
коротку і ясну», «повітря чисте», «день прозорий», «на марній борозні»,
«стомлене і тихе поле», ужитий художній засіб — … .
4. У хоку вживаються постійні слова, які вказують на пору року. Вони називаються…, наприклад, … .
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Опишіть коротко кілька своєрідних мистецтв, «див» Японії.
2. Зробіть аналіз вірша М. Лермонтова «Ген на верховини…»
Високий рівень
(Змістовна, правильна відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
а) Напишіть твір-роздум за хоку Мацуо Басьо
Перед вродою квітів
соромно стало місяцю —
Сховався за хмаркою.
(Або за своїм улюбленим).
б) Складіть 2–3 хоку із власними коментарями.
III. Домашнє завдання
Розгадати кросворд і відповісти на запитання у підручнику Ю. І. Ковбасенка, Л. В. Ковбасенко — с. 199, Є. Волощук — с. 167–168.
IV. Підбиття підсумків уроку
  |
Схожі презентації: