Головна » Зарубіжна література |
Тема.Контрольна робота № 2. Тести
Мета:повторити й узагальнити навчальний матеріал; виявити
рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції;
розвивати навички усного та писемного мовлення, творчі
здібності учнів, пам’ять; виховувати почуття справедливості,
поваги до людей добрих та працьовитих.
Обладнання:тести й тестові завдання.
Теорія літератури:літературна казка, герой художнього твору (образ, персонаж).
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
III. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до написання тестів і виконання тестових завдань
2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. У вступі до поеми «Руслан і Людмила» О. Пушкін:
а)уславив народну казку;
б) уславив свою няню, яка розповідала йому казкові історії;
в) розповів про історію створення поеми «Руслан і Людмила».
2. Визначте, про кого це сказано в казці Ш. Перро «Попелюшка»: була «такою
чванливою та гордовитою, якої, світ світом, ніхто й не бачив»:
а) старшу сестру Попелюшки;
б) чарівницю;
в)мачуху.
3. Завершіть речення.
Збірка казок Шарля Перро називається… .
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Поясніть такі рядки зі вступу до поеми О. Пушкіна «Руслан і Людмила»:
«Там руський дух…»
2. Охарактеризуйте образ Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро.
Високий рівень
(Змістовна, правильна відповідь — 5 балів.)
Виконайте одне із завдань.
а) Доведіть або спростуйте твердження:
«У сучасному світі не може бути Попелюшок».
б) Напишіть твір «Що для мене значить казка».
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Лісовик, русалка, вовк, Яга, Кощей — це герої твору:
а)О. Пушкіна;
б) Ш. Перро;
в) братів Грімм.
2. Визначте, про кого сказано в казці Ш. Перро «Попелюшка»: «…дала сестрам
мудрі поради і навіть запропонувала зачесати їх»:
а) чарівницю;
б)Попелюшку;
в) мачуху.
3. Завершіть речення.
У збірці Ш. Перро було _____ казок, наприклад, _____.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Поясніть вираз зі вступу до поеми О. Пушкіна «Руслан і Людмила»: «Там
Руссю пахне!»
2. Стисло охарактеризуйте зведених сестер Попелюшки, її мачуху та батька.
Високий рівень
(Змістовна, правильна відповідь — 5 балів.)
Виконайте одне із завдань.
а) Доведіть або спростуйте твердження:
«У сучасному світі немає місця для казки».
б) Напишіть твір «Якби я була Попелюшкою» (для дівчаток), «Якби я був другом Попелюшки» (для хлопчиків).
IV. Підбиття підсумків уроку
  |
Схожі презентації: