Головна » Зарубіжна література |
Тема.Контрольна робота № 4. Тести
Мета:систематизувати й узагальнити знання учнів про життя
і творчість Дж. Р. Кіплінга; виявити рівень знань, умінь
і навичок учнів із метою їх корекції; розвивати образне та
логічне мислення учнів, пам’ять, уміння висловлюватися
з приводу прочитаного, характеризувати героїв, визначати
головну думку та виховні моменти твору; виховувати найкращі моральні якості.
Обладнання:тести й тестові завдання.
Теорія літератури:літературна казка, герої художнього твору, описи різних видів.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи
Учні виконують усі завдання.
Варіант I
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Привітанням звірів у джунглях був вислів:
а) «Ні пуху, ні пера»;
б)«Доброго полювання»;
в) «Ми з вами однієї крові».
2. Ч ому Мати Кобр назвала королівський анкас убивцею?
а)Бо через його коштовне каміння люди вбивали одне одного;
б) бо він був важкий і гострий, від нього постраждало багато слонів;
в) бо він був намащений отрутою кобри.
3. Чий це портрет: «Високий, дужий, красивий, у вінку з білого жасмину»?
(Мауглі-юнак)
4. Ч ому Мессуа вважала Мауглі своїм сином?
а) Бо в неї ніколи не було своїх дітей;
б) бо вона пожаліла хлопця;
в)бо її дитину викрав тигр.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Складіть план до характеристики Мауглі-дитини.
2. Опишіть коротко, як Мауглі переміг свого ворога — тигра Шер-Хана.
Високий рівень
(Змістовна відповідь правильна — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
а) Порівняйте закони джунглів і закони людей.
б) Напишіть твір «Мауглі — мій друг».
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. «Владичне Слово» у Джунглях, яке захищає і дає право на допомогу, звучить так:
а)«Ми з тобою однієї крові — ти і я»;
б) «Дотримуйся Закону Джунглів!»;
в) «Хай береже мене Володар Джунглів!»
2. Хто врятував Мауглі від Бандер-Логів?
а) Акела, Сірі Брати, Хати;
б)Каа, Балу, Багіра;
в) Білий Клобук, Чіль, Мессуа.
3. Ч ий цей портрет: «Чорна, легка, дужа і жахлива, як завжди, зі сталевосиніми чудово загостреними пазурами»? (Пантери Багіри)
4. Як Мауглі врятував Мессуа від розлючених селян?
а) Посадив на слона і вивіз у джунглі;
б) розігнав селян за допомогою своїх друзів-звірів;
в)організував таємну втечу родичів до англійців, а його друзі-вовки їх супроводжували й охороняли в дорозі через джунглі.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Напишіть план до характеристики образу Мауглі-юнака (або характеристики друзів Мауглі).
2. Опишіть стисло, як Мауглі та його друзі перемогли рудих собак.
Високий рівень
(Змістовна правильна відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне з завдань.
а) Порівняйте світ джунглів і світ людей у повісті-казці Дж. Р . Кіплінга «Мауглі».
б) Складіть закони спілкування учнів свого класу або членів своєї родини.
III. Підбиття підсумків уроку
  |
Схожі презентації: