Головна » Зарубіжна література |
Мета: підсумувати одержані знання за темою «Людина та її моральневдосконалення», здійснити контроль знань за цією темою; розвивати увагу, творчі здібності; виховувати прагнення досягтивисокого рівня знань.
Обладнання: картки із завданнями.
Тип уроку:контроль знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Оголошення теми й мети уроку
ІІ. Ознайомлення із тестовими завданнями
III. Проведення контрольної роботи
(Завдання 1, 3, 4 рівня розподілити за варіантами.)
Завдання
1. Теорія літератури
Що таке…
-оповідання?
-гумор?
-іронія?
-сатира?
-художня деталь?
-антитеза?
-фантастика?
-композиція?
2. Знання змісту творів
Тест
1) Т овстого і тонкого в оповіданні Чехова звали…:
а) Порфірій та Михайло;
б) Кирило та Михайло;
в)Михайло та Порфірій.
2) Т овстий дослужився до чина…:
а)таємного радника;
б) статського радника;
в) колезького асесора.
3) Я к і за що дражнили в школі тонкого?
а) Геростратом, бо казенну книжку цигаркою підпалив;
б)Ефіальтом, бо навушничати любив;
в) Нафанаїлом, бо всього боявся.
4) Городового з оповідання «Хамелеон» звали…:
а) Очумєлов;
б) Пічугін;
в)Єлдирін.
5) Х то вкусив ювеліра?
а) Ротвейлер;
б) кавказька вівчарка;
в)маленьке хортеня.
6) Х то з героїв оповідання був справжнім хамелеоном?
а) Хрюкін;
б)Очумєлов;
в) Жигалов.
7) Що означає ім’я головного героя «Різдвяної пісні у прозі»?
а)Скнара;
б) веселий;
в) серйозний.
8) Як Скрудж переконався, що у Марлі не було серця?
а) Марлі був безжалісний;
б) Марлі образив Скруджа;
в)Дух Марлі був абсолютно прозорий.
9) Я ких книжкових героїв побачив у минулому Скрудж?
а) Алі-Бабу і 40 розбійників;
б)Алі-Бабу, Робінзона і П’ятницю;
в) Сіндбада-мореплавця і Джима Хокінса.
10) Х то і кому сказав такі слова: «Людино! Якщо у грудях у тебе серце, а не камінь, стережись повторювати ці злі слова, поки тобі ще не дано дізнатися,що є надлишок і де він є. Чи тобі вирішувати, хто з людей повинен жити,а хто — вмерти?»
а)Дух Нинішнього Різдва — Скруджу;
б) Скрудж — Марлі;
в) Дух Майбутнього Різдва — Скруджу.
11) Ч ому збиралися люди у лахмітника?
а) Щоб обміняти речі на гроші;
б) пришли до нього у гості;
в)щоб продати речі, вкрадені у Скруджа.
12) Що було останньою краплею у подорожі для головного героя повісті Ч. Діккенса?
а) Усвідомлення самотньої старості;
б)споглядання власної могили;
в) поява Марлі.
3. Аналізування творів
1) Які художні прийоми використовуються в оповіданні Чехова «Товстийі тонкий»?
2) Чому оповідання А. Чехова «Хамелеон» має таку назву?
3) Наведіть приклади художньої деталі в оповіданні «Хамелеон».
4) Наведіть приклади «промовистих» прізвищ в оповіданні «Хамелеон».
5) Назвіть особливості «різдвяних» творів (на прикладі «Різдвяної пісні у прозі» Ч. Діккенса).
6) Чого навчає «Різдвяна пісня у прозі» Ч. Діккенса?
4. Творче завдання
1) О пишіть зустріч товстого і тонкого у сучасному житті.
2) О пишіть почуття Скруджа під час подорожі з Духами від його імені.
ІV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
Написати листа улюбленому літературному герою.
  |
Схожі презентації: