Головна » Фізика |
Мета:установити зв’язок між силою струму, напругою та опором провідника, показати об’єктивний характер закону Ома, розвивати логічне мислення учнів, вміння аналізувати.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання та наочність:електричне коло, амперметр, вольтметр, реостат, портрет Ома.
Демонстрації:залежність сили струму від напруги та опору.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Які характеристики електричного кола вам відомі?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
- Залежність сили струму від опору при даній напрузі.
- Залежність сили струму від напруги для даного опору.
- Закон Ома для ділянки кола.
Опорний конспект
ІV. Закріплення нових знань та умінь
- Як залежить сила струму від опору при даній напрузі?
- Як залежить сила струму від напруги для даного опору?
- Сформулюйте закон Ома для ділянки кола.
- Як обчислити силу струму, напругу, опір, користуючись законом Ома?
- Розв’язання задач
Якщо на резисторі напруга дорівнює 10 В, то через нього протікає струм 0,5 А. Яку напругу потрібно подати на резистор, щоб сила струму стала 0,25 А?
Яка сила струму проходить через реостат, виготовлений з нікелінового дроту довжиною 2 м і площею поперечного перерізу 1 мм2, якщо напруга на затискачах реостата дорівнює 5В?
V. Підбиття підсумків уроку
VII.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Вивчити § 11.
Завдання за задачником.Розв’язати № 6.14, 6.32.
Додаткове завдання.Обчисліть опір електричного чайника, який використовується у вас вдома.
  |
Схожі презентації: