Головна » Фізика |
Мета:удосконалити навички учнів у розрахунку електричних кіл; розвивати логічне мислення учнів, показати практичну значущість отриманихзнань.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання та наочність:елементи для складання електричних кіл.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитання для фронтального опитування
·Сформулюйте закон Ома.
·Сформулюйте закони послідовного з’єднання провідників.
·Сформулюйте закони паралельного з’єднання провідників.
ІІІ. Розв’язання задач
·До двох паралельно з’єднаних однакових резисторів додали паралельноще один. Як (у скільки разів) змінився загальний опір?
·До двох послідовно з’єднаних однакових резисторів додали паралельноще один. Як (у скільки разів) змінився загальний опір?
·Обчисліть загальний опір ділянки кола, якщоR1= R2= R3=20 Ом,R4 = 30 Ом.
Обчисліть загальний опір ділянки кола, якщоR2= R3= R4= 9 Ом,R1 = 2 Ом.
Ділянку кола, яка складається з трьох послідовно з’єднаних резисторівопорами 2, 4 та 6 Ом, підключено до джерела з напругою 60 В. Знайдіть напругу на ділянках кола з окремимирезисторами, загальнийопір кола та силу струму на ділянці кола та в окремих резисторах.
·Ділянку кола, яка складається з двох паралельно з’єднаних резисторівопорами 20 та 30 Ом, підключено до джерела з напругою 60 В. Знайдіть напругу на ділянках кола зокремими резисторами, загальнийопір кола та силу струму на ділянці кола та у розгалуженнях.
ІV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
·Завдання за підручником.Вивчити § 13–14.
·Завдання за задачником.Розв’язати № 9.7, 9.11.
·Додаткове завдання.Накресліть електричну схему, за якою з’єднані
електричні приладу у кабінеті фізики та комп’ютерному класі.
  |
Схожі презентації: