Головна » Фізика

Розв’язання задач. Закон Ома (урок)

Мета:навчити учнів розв’язувати задачі, аналізувати фізичний зміст та грамотно їх оформлювати.

Тип уроку:урок формування навичок розв’язання задач.

Обладнання та наочність:картки або збірники із задачами.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань та умінь

Запитаннядля фронтального опитування

  • Сформулюйте закон Ома для ділянки електричного кола.
  • Наведіть формулу для обчислення електричного опору провідника.
  • Наведіть формулу для обчислення електричної напруги.
  • Наведіть формулу для обчислення сили струму.
  • Наведіть формулу для обчислення електричного заряду.

IV.Розв’язання задач

  • Обчисліть опір спіралі плитки, якщо при напрузі 220В сила струму в ній дорівнює 5А.
  • Обчисліть силу струму в електричній лампі, якщо через неї за 10 хвилин пройшов електричний заряд 300 Кл.
  • Провідник довжиною 1 м та площею поперечного перерізу 0,2 мм2має опір 2,5 Ом. З якого матеріалу виготовлений провідник?
  • Спіраль виготовлена з ніхромового дроту довжиною 20 м. Знайдіть діаметр дроту, якщо при силі струму 0,6 А напруга на спіралі дорівнює 15 В.
  • Обчисліть силу струму, яка проходить через мідний дріт довжиною 50 м та площею поперечного перерізу 0, 25 мм2 при напрузі 6,8 В.
  • Обчисліть масу мідного дроту довжиною 2 км та опором 8,5 Ом.

V. Підбиття підсумків уроку

VI.Домашнє завдання

Завдання за підручником.Повторити § 11–12.

Завдання за задачником.Розв’язати № 6.57, 6.60.

Додаткове завдання.Знайдіть інформацію про силу струму та напругу у двигунах міського електротранспорту.


 

Схожі презентації: