Головна » Фізика |
Мета:оцінити знання, уміння та навички з вивченої теми.
Тип уроку:урок контролю знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність:тексти контрольної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Виконання контрольної роботи
ПРИБЛИЗНИЙ ВАРІАНТ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Рівень 1
1.Які з частинок, що входять до складу атомного ядра, мають позитивний заряд?
Атільки протони;
Бтільки електрони;
Втільки нейтрони;
Гпротони і нейтрони.
2.Скільки електронів, протонів та нейтронів у атомі?
3.Якого значення заряду з наведених не може бути у зарядженої частинки?
А1,6 · 10–19Кл
Б3,6 · 10–19Кл
В3,2 · 10–19Кл
Г4,8 · 10–18Кл
4.На якому з рисунків зображено взаємодію двох кульок, що заряджені однойменними зарядами?
5.Крапля води має заряд –2e. Яким стане заряд краплі, якщо від неї відділити заряд 3e?
А5eB–5eВeГ–e.
6.Продовжити речення. Технічний прийом, що дозволяє розрядити будь-яке заряджене тіло шляхом його з’єднання із землею, називається _________________________.
Рівень 2
7.Заземляючись, позитивно заряджене тіло набуває чи втрачає електрони?
8.Два однакових заряди знаходяться на відстані 10 см один від одного і відштовхуються із силою 20 мН. Якою є величина зарядів?
Рівень 3
9.Яку частину свого заряду передасть електроскопу невелике металеве заряджене тіло, якщо ним торкнутися внутрішньої поверхні кулі електроскопа? Відповідь обґрунтуйте.
10.Дві маленькі металеві кульки знаходяться на відстані 1 см. Якою буде сила взаємодії між ними, якщо п’ять мільярдів електронів з однієї кульки перенести на іншу?
Рівень 4
11.На вертикальну діелектричну спицю нанизують дві позитивно заряджені кульки. Кульки можуть без тертя ковзати по спиці. Заряди кульокq1=2 нКл іq2=4 нКл. Верхня кулька встановлюється на висоті 2 см над нижньою. Знайдіть масу верхньої кульки.
ІV. Підбиття підсумків уроку
V.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Повторити вивчений матеріал.
Завдання за задачником.
  |
Схожі презентації: