Головна » Фізика |
Мета:ознайомити учнів з різними джерелами струму та перетвореннями енергії, які в них відбуваються, познайомити з історією розвитку науки (гальванічний елемент Вольта), розвивати інтерес до вивчення фізики, формувати навички складання електричного кола, показати практичну значущість отриманих знань.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання та наочність:джерела струму, складене електричне коло, портрет Вольта.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Що називають електричним струмом?
- Які умови існування електричного струму?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
- Джерела струму.
- Будова гальванічного елемента та акумулятора.
- Електричне коло.
- Електрична схема.
- Позначення на електричних схемах.
- Напрямок струму в електричному колі.
Опорний конспект
ІV. Закріплення нових знань та умінь
- Що називається джерелами електричного струму?
- У якому напрямі тече струм всередині джерела струму?
- Які процеси відбуваються в джерелах струму?
- Наведіть приклади різних джерел струму та назвіть перетворення енергії, які в них відбуваються.
- Що називають електричним колом?
- Що називають електричною схемою?
- Що приймають за напрямок струму в електричному колі?
- Накресліть електричну схему, за допомогою якої можна включити тільки лампу, тільки дзвоник або лампу та дзвоник одночасно.
V. Підбиття підсумків уроку
VII.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Вивчити § 7–8.
Завдання за задачником.Розв’язати № 4.35, 4.37, 4.15.
Додаткове завдання.Підготуйте інформацію про А. Вольта та Л. Гальвані.
  |
Схожі презентації: