Головна » Зарубіжна література |
Мета:здійснити контроль знань за темою «Література європейського бароко»; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання:картки із завданнями.
Тип уроку:урок контролю.
Хід уроку
І. Оголошення теми та мети уроку
ІІ. Виконання контрольної роботи (тести)
Варіант І
Початковий та середній рівні
(кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть, як називали добу класицизму у Франції:
а) «доба Расіна»; б)«доба Мольєра»;
в) «доба Корнеля»; г) «доба Лафонтена».
2. Укажіть назву театру, який заснував Мольєр:
а) «Сучасний театр»; б)«Блискучий театр»;
в) «Славетний театр»; г) « Класичний театр».
3. Укажіть основну пристрасть пана Журдена, героя п’єси Мольєра:
а) до всього нового; б) до всього прекрасного;
в) до всього старовинного; г)до всього дворянського.
4. Укажіть героя, який є втіленням здорового глузду в комедії Мольєра:
а) Клеонт; б) Дорант;
в)пані Журден; г) Ніколь.
5. Укажіть, ким був граф Дорант:
а) радником короля; б) нареченим Люсіль;
в) одним із учителів Журдена; г)збіднілим дворянином.
6. Укажіть справжнє ім’я Мольєра:
а) Жан Батіст Гренуй; б) Джон Гріффін;
в)Жан Батіст Поклен; г) Семюель Леггорн Клеменс.
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
7. Укажіть риси характеру пана Журдена:
а) інтелігентність; б)самозасліпленість;
в)брутальність; г)довірливість;
д) чемність; е) освіченість.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
8. Укажіть зайве правило творення драматичних творів доби класицизму.
а) єдність дії; б)єдність характерів;
в) єдність місця; г) єдність часу.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
9. Установіть відповідність між літературним напрямом і його характерними рисами.
а) Пишний, барвистий стиль; 1) Бароко;
б) орієнтація на античність; 2) класицизм.
в) тяжіння до контрастів, складної метафоричності;
г) нормативність мистецтва.
(1. а, в; 2. б, г)
Завдання на встановлення хронологічної послідовності
10. Розташуйте в хронологічній послідовності події в п’єсі Ж. Б. Мольєра «Міщанин-шляхтич».
а) Урочистий обід, улаштований Журденом на честь маркізи; б) весілля Леонта і дочки Журдена;
в) посвячення Журдена в «мамамуші»;
г) зустріч Журдена з учителями і кравцем.
(г, а, в, б)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
11. Чому сцени навчання пана Журдена викликають сміх?
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні
(кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть країну, у якій виник класицизм:
а) Англія; б)Франція;
в) Італія; г) Іспанія.
2. Укажіть п’єсу Мольєра, ідеєю якої є думка: «Негідно приховувати своє справжнє походження…»:
а) «Тартюф»; б) «Скупий»;
в) «Мізантроп»; г)«Міщанин-шляхтич».
3. Укажіть, чого, на думку Журдена, бракує його доньці для повного щастя:
а) багатства;
б) порядного чоловіка;
в)титулу;
г) знайомств при дворі короля.
4. Укажіть, ким за походженням був пан Журден:
а) ремісником; б)буржуа;
в) дворянином; г) селянином.
5. Укажіть, від чийого імені граф Дорант передає маркізі Доримені подарунки:
а)від свого імені; б) від імені пана Журдена;
в) від імені короля; г) від імені незнайомця.
6. Укажіть, який «титул» здобув Журден у кінці п’єси:
а) сеньйора; в) арабського падишаха;
б) лорда; г)турецького дворянина.
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
7. Укажіть літературні напрями, які сформувались у ХVІІ ст. в Європі:
а) реалізм; б)бароко;
в) романтизм; г)класицизм;
д) сентименталізм; е) ренесанс.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
8. Укажіть, яких учителів запросив до себе пан Журден:
а)учителя танців;
б) учителя малювання;
в)учителя музики;
г)учителя фехтування.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
9. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п’єси «Міщанин-шляхтич».
а) Клеонт; 1) Ніколь;
б) Ков’єль; 2) Доримена;
в) Журден; 3) Люсіль.
г) Дорант.
(а3, б1, в2, г2)
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
10. Н апишіть літературний термін, якому відповідає визначення: «Драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчуються негативні суспільні та побутові явища, у якому зображуються смішні життєві положення і характери». (Комедія)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
11. Чому граф Дорант «дружив» з паном Журденом? Який зиск він мав із цієї дружби?
III. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про особливості доби Просвітництва (на основі матеріалу підручника з історії, тема «Французька революція кінця ХVІІІ ст.»).
  |
Схожі презентації: