Головна » Географія |
Мета: навчити учнів вирішувати конкретні задачі за допомогою топографічних карт; продовжити формування навичок роботи з топографічними картами.
Тип уроку: формування практичних умінь та навичок.
Обладнання: топографічні карти шкільних атласів.
Опорні та базові поняття: план місцевості, топографічна карта, легенда карти.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Організація виконання практичної роботи, визначення мети і завдань уроку.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Прийом «Географічна мозаїка»
Учитель роздає учням конверти, в яких на окремих аркушах дається визначення понять. З цих аркушів учні складають визначення.
Поняття:
Абсолютна висота — відстань по вертикалі від рівня моря до даної точки.
Аерофотознімки — фотографії місцевості, зроблені з літака за допомогою спеціальної апаратури в масштабі. Азимут — кут між напрямом на північ за напрямом на який-небудь предмет на місцевості; обчислюється в градусах від 0 до 360° за напрямом руху годинникової стрілки.
Бергштрихи — короткі перпендикулярні штрихи біля горизонталі, які вільним кінцем указують напрям зниження схилу.
Горизонталі — лінії на планах і картах, які з’єднують точки земної поверхні з однаковою абсолютною висотою.
Легенда карти — перелік використаних на географічній карті умовних позначень і пояснення до них.
IIІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
Учитель. Для будівництва фермерського господарства необхідно оцінити умови території та зробити певні пропозиції. Для цього необхідно вивчити топографічну карту місцевості
IV. Виконання практичної роботи
1. Прийом «Географічна лабораторія»
Учні працюють у групах з визначеним вчителем фрагментом аркуша топографічної карти. За допомогою умовних знаків оцінюють природні умови певної частини території та роблять висновки щодо вигідності розміщення там фермерського господарства.
Час роботи в групі 5–7 хвилин. Після виконання роботи кожна група оголошує результати дослідження і робить певні висновки.
2. Прийом «Географічний вернісаж»
Учитель заздалегідь готує на великих аркушах паперу зображення окремих умовних знаків топографічних карт та пропонує учням назвати об’єкти та явища, що позначаються на топографічних картах за їх допомогою.
V. Підсумки уроку
Учитель разом з учнями підбиває підсумки роботи в групах та виставляє оцінки за роботу.
VI. Домашнє завдання
Опрацюйте матеріали підручника.
Підготуйте матеріли, що стосуються географічних досліджень території України.
  |
Схожі презентації: