Головна » Фізика |
Мета:пояснити учням, чому опір провідника залежіть від температури, який вигляд ця залежність має математично; розвивати логічне мислення учнів, показати практичну значущість отриманих знань.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання та наочність:обладнання для демонстрації залежності опору від температури.
Демонстрації:залежність опору від температури.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Поясніть будову металу.
- Як виникає електричний опір?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
- Залежність опору провідника від температури.
- Термометри опору.
Опорний конспект
ІV. Закріплення нових знань та умінь
- Чому при проходженні електричного струму в провіднику виникає опір?
- Чому провідник при проходженні струму нагрівається?
- Виготовлені з якого матеріалу провідники застосовують у електричних мережах? Чому?
- Як працюють термометри опору?
- За яких умов зручно використовувати термометри опору?
- Розв’язання задач
Як зміниться опір дроту, якщо його діаметр збільшити у 2 рази, а довжину зменшити у 3 рази?
Два суцільних ніхромових стрижня мають різну довжину, але однаковий опір. Порівняйте масу стрижнів.
V. Підбиття підсумків уроку
VII.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Вивчити конспект.
Завдання за задачником.Розв’язати № 6.41, 6.50.
Додаткове завдання.Знайдіть у літературі або Інтернеті інформацію про Камерлінг-Онеса, про явище надпровідності та його застосування.
  |
Схожі презентації: