Головна » Фізика

З’єднання провідників (урок)

Мета:ознайомити учнів з паралельним та послідовним з’єднанням провідників; їх закономірностями, які існують у колах з цими з’єднаннями; удосконалювати навички учнів у складанні електричних кіл та користуванні вимірювальними приладами; показати практичну значущість отриманих знань.

Тип уроку:комбінований урок.

Обладнання та наочність:елементи електричного кола, амперметри, вольтметри.

Демонстрації:закономірності послідовного та паралельного з’єднання провідників.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь

Запитаннядля фронтального опитування

  • Як обчислити заряд, який пройшов по провіднику?
  • Як обчислити напругу на ділянці кола?
  • Як формулюється закон Ома для ділянки електричного кола?
  • Як залежить опір провідника від його довжини, площі поперечного перерізу та речовини провідника?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

План вивчення нової теми

  • Закони послідовного з’єднання провідників.
  • Потенціометр.
  • Закони паралельного з’єднання провідників.

Опорний конспект


$IMAGE2$

ІV. Закріплення нових знань та умінь

  • Намалюйте коло з послідовним з’єднанням провідників.
  • Сформулюйте закони послідовного з’єднання провідників.
  • Накресліть електричне коло та поясніть, як з допомогою потенціометра регулювати напругу.
  • Намалюйте коло з паралельним з’єднанням провідників.
  • Сформулюйте закони паралельного з’єднання провідників.
  • Розв’язання задач

ƒƒЗагальний опір послідовно з’єднаних двох ламп та резистора дорівнює 45 Ом. Визначте опір резистора, якщо опір кожної лампи становить 10 Ом.

ƒƒРозрахуйте загальний опір ділянки кола, якщоR1=R3= 10 Ом,R2=R4=20 Ом.

$IMAGE3$

V. Підбиття підсумків уроку

VII.Домашнє завдання

Завдання за підручником.Вивчити § 13–14.

Завдання за задачником.Розв’язати № 7.4, 7.13, 8.13, 8.18.

Додаткове завдання.Експериментально ознайомтесь з властивостями потенціометра.


 

Схожі презентації: