Головна » Фізика |
Розв’язання задач по темі: Електроліз (урок)
Мета:навчити учнів розв’язувати задачі, аналізувати фізичний зміст та грамотно їх оформлювати.
Тип уроку:урок формування навичок розв’язання задач.
Обладнання та наочність:картки або збірники із задачами.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Що називають струмом в електролітах?
- Що називають струмом у металах?
- Порівняйте залежність опору металів та електролітів від температури.
- Як записують закон Фарадея для електролізу?
- Поясніть фізичний смисл електрохімічного еквіваленту.
- Що таке електрометалургія?
- Що таке рафінування?
- Що таке гальваностегія?
- Що таке гальванопластика?
IV.Розв’язання задач
- Електроліз у розчині з сіллю нікелю тривав протягом 30 хв. Яка маса нікелю виділилася на катоді, якщо сила струму протягом процесу електролізу складала 1,5 А?
- Під час електролізу сталеву деталь площею 500 см2було вкрито шаром нікелю товщиною 50 мкм. Скільки часу тривав процес, якщо сила струму складала 10 А
- Скільки електроенергії було витрачено для отримання 7 кг алюмінію, електроліз відбувався при напрузі 15 В?
- При рафінуванні міді до електродів підведена напруга 10 В. Опір електроліту складає 0,5 Ом. Яка маса міді виділилася на катоді за 10 годин?
- При електролізі розчину H2SO4потужність струму складає 37 Вт. Знайдіть опір електроліту, якщо за 50 хвилин на електроді виділилося 0,3 г H2.
- Для сріблення ложок струм силою 1 А протягом 10 годин пропускали через розчин солі срібла. Катодом були 20 ложок, кожна з яких має поверхню площею 25 см2. Визначити товщину шару срібла на ложках.
V. Підбиття підсумків уроку
VI.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Повторити § 19–20.
Завдання за задачником.Розв’язати № 11.41, 11.27.
Додаткове завдання.Доповніть інформацію про застосування електролізу. Зверніть увагу на роботи Б. С. Якобі.
  |
Схожі презентації: