Головна » Фізика |
Мета:сформувати експериментальні навички учнів, виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту.
Тип уроку:урок формування практичних навичок.
Обладнання та наочність:обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Виконання лабораторної роботи
Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:
- Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.
- Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.
- Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.
- Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.
- Не починайте роботу без дозволу вчителя.
- При проведенні дослідів не допускайте граничних навантажень вимірювальних приладів.
- Стежте за справністю кріплень використовуваного обладнання, користуйтеся тільки справними приладами й обладнанням.
- Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.
- Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.
- При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.
Пропонується дослідити виконання закону Фарадея для електролізу.
Порядок дій учня:
- За допомогою терезів знайдіть масу катодаm1.
- Зберіть електричне коло за схемою:
- Зверніть увагу на те, що електрод, масу якого ви виміряли, є катодом та підключається до «–» джерела струму.
- Опустіть електроди у ванну з розчином CuSO4, замкніть коло та одночасно запустіть секундомір. Протягом експерименту підтримуйте силу струму незмінною.
- За 15 хвилин припиніть дослід, висушіть катод фільтрувальним папером та виміряйте його масуm2.
- Обчисліть масу мідіm, яка виділилася на електроді. Обчисліть електричний заряд, який пройшов через електроліт.
- Знову опустіть електрод у ванну, замкніть ключ та включіть секундомір.
- Повторіть вимірювання маси ще 4 рази через кожні 5 хвилин, обчислюючи кожного разу масу міді та електричний заряд.
- Результати вимірювань та обчислень занесіть у таблицю:
- Побудуйте графік залежності маси міді, яка виділилася на катоді, від зарядуm(q).
- Знайдіть на графіку середню точку, запишіть значенняmсериqсер. Обчисліть середнє значення електрохімічного еквіваленту міді за формулоюЗнайдіть табличне значенняkтабл.
- Порівняйтеkвимтаkтабл. Поясніть можливу певну відмінність значень.
- Обчисліть абсолютну та відносну похибки експерименту за формулами:Побудуйте графік залежності маси міді від часу протікання електричного струмуm(t).
IV. Підбиття підсумків уроку
V.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Повторити § 19–20.
Завдання за задачником.Розв’язати № 11.40, 11.46.
Додаткове завдання. Електричну лампу включили послідовно з електролітичною ванною, наповненою слабким розчином NaCl. Дослідіть експериментально, як буде змінюватися яскравість горіння лампи, якщо збільшувати концентрацію розчину.
  |
Схожі презентації: