Головна » Зарубіжна література |
Мета:повторити й узагальнити знання учнів; виявити рівень їх знань із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, образне та логічне мислення, уміння висловлювати свої думки, обґрунтовувати їх прикладами з текстів; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання:тестові завдання.
Т ип уроку:контролю та корекції знань, умінь і навичок учнів.
ХІД УРОКУ
І. Оголошення теми й мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
ІІ. Контроль і корекція знань, умінь і навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант І
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Чума в однойменному романі А. Камю — це символ:
а) хвороби;
б)фашизму;
в) стихійного лиха;
г) усесвітнього зла.
2. Сантьяго з повісті-притчі Е. Хемінгуея «Старий і море» після пригоди снилися:
а)леви;
б) дружина;
в) велика риба;
г) гарний корабель.
3. Позначте, хто в повісті Кавабата Ясунарі є втіленням потворного в зовнішньому й у внутрішньому світі:
а) Юкіко;
б) Фуміко;
в)Тікако;
г) пані Оота.
4. Продовжте речення.
«Екзистенціалізм — це …».
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте значення образу лікаря Ріє з роману А. Камю «Чума».
2. Опишіть філософіютядоі роль чайної церемонії у творі Кавабата Ясунарі «Тисяча журавлів».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали)
Напишіть твір на одну з тем (за вивченими творами та власними спостереженнями).
1) «Трагічне безсилля людини та її нездоланність»;
2) «Журавлі, яких людина шукає все життя».
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Чому Ріє, герой роману А. Камю «Чума», уважав, що «будь-яка радість — під загрозою»?
а) Людина не може перемогти всесвітнє зло;
б) бо чума забрала його найкращих друзів та однодумців;
в)бацили чуми ніколи не щезають;
г) людину постійно мучитимуть страхи пережитого.
2. Яку велику рибу піймав Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея «Старий і море»?
а) Акулу;
б)марліна;
в) сардину;
г) тунця.
3. Що в японській культурі втілює надію, добробут, мрію?
а)Тядо;
б) «бусідо»;
в) журавель;
г) фуросікі.
4. Продовжте речення.
«Стоїцизм — це…»
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте образ Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея «Старий і море».
2. З’ясуйте риси національного колориту в повісті Кавабата Ясунарі «Тисяча журавлів».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали)
Напишіть твір на одну з тем.
1) «Людина і природа у творах Е. Хемінгуея та Кавабата Ясунарі»;
2) «Боротьба зі злом — "справа всіх”, "необхідно боротися в той чи інший спосіб і нізащо не падати навколішки”» (А. Камю).
ІІІ. Підсумки уроку
ІV. Домашнє завдання
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Колумбію XX ст.
  |
Схожі презентації: