Головна » Всесвітня історія |
Мета:
- Визначити основні причини та розглянути основні битви греко-перських воєн.
- Розвивати вміння учнів працювати з контурною картою, підручником, відеоджерелами. Формувати навички аналізу конкретно історичного матеріалу, характеризувати історичні постаті.
- Виховувати культуру спілкування, толерантність та повагу до інших народів світу. Давати моральну оцінку війнам, як способу вирішення суперечностям між людьми
Тип уроку: комбінований;
Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, презентація «Греко-перська війна» с елементами відео фрагментами з фільмів та малюнків схем битв й зображення полководців; ноутбук та проектор;
Основні поняття та терміни: марафонська дистанція, Перший афінський морський союз.
Структура уроку
І. Організаційний момент. 1 хв.
ІІ. Актуалізація 6 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу 30 хв.
1. Причини греко-перських війн.
2. Основні події греко-перських війн.
А) Марафонська битва;
Б) Битва при Фермопілах;
В) Сала мінська битва;
Г) Остаточна перемога греків та її значення;
3. Перший Афінський морський союз.
IV. Закріплення нових знань 5 хв.
V. Підсумок уроку 2 хв.
VI. Д/З 1 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ
Фронтальне опитування.
- Назвіть основні заняття жителів міст-колоній Давній Греції.
- Визначте поняття метрополія, агора, акрополь.
- Як було організовано управління Афінами.
- Яка сутність законів Солона.
ІІІ ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Питання розглядаються за допомогою використання ПК з демонстрацією презентації, матеріал фіксується в таблицю та позначається на контурній картою.
1. Причини греко-перських війн.
1) захоплення персами земель Малої Азії, порушені торговельні зв’язки Греції;
2) Бажання персів захопити усю Грецію;
Привід до війни: допомога Афін повсталими містами в області Іонія в Малої Азії проти персів (Мілет 500-496 р. до н.е. повстання)
2. Основні події греко-перських війн.
491 до н.е. посольство перського царя Дарія до Греції – Спарта та Афіни відмовилися підкоритися й вбили послів.
Демонстрація презентації, в якій розглядаються основні битви війни.
А) Марафонська битва;
13 вересня 490 до н.е. Марафонська битва – 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. 195 м.
Б) Битва при Фермопілах;
481 створено військово-оборонний союз Спарти та Афін.
480 до н.е. битва при Фермопілах – 300 спартанців на чолі царя Леонід та союзного війська греків проти царя Персії = перемога персів → захоплення Середньої Греції, розорення території та міст (Афін)
В) Саламінська битва;
28.09.480 до н.е. битва біля острова Саламін. - 380 трієр проти 800 галер. = перемога греків
Питання до відео презентації:
1) Який вигляд і чим озброєні грецькі воїни?
2) Який вигляд перських воїнів?
3) Хто такий Мільтіад, Леонід та Фемістокл?
4) Що Вам запам’яталось у Марафонській битві?
5) Що Вам запам’яталось у Саломінській битві?
6) Що позначає визначення марафонський біг?
7) Чому греки перемогли в Марафонській та Саломінський битвах?
8) Яке значення мала Фермопільска битва?
Розповідь вчителя
Г) Остаточна перемога греків та її значення;
479 до н.е. битва при Платеях – греків 80000 на чолі спартанець Павсатій, персів усього 170000 на чолі Мардоній = перемога греків
Дрібні суточки на протязі 30 років переважно на морі.
449 до н.е. Калліїв мир між Грецією та Персією = перси відмовились від гегемонії в Егейському морі, протоки Геллеспонт та Боспор вільні для греків
3. Перший Афінський морський союз.
478-479 створення Афінського морського союзу – 30 полісів керівну роль грали Афіни, казна спочатку була на острові Делос, потів в Афінах.
Розповідь вчителя з демонстрацією карти.
IV ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Скласти узагальнюючу таблицю та позначити події на контурній карті.
Дата, командуючий | Місце битви | Наслідок та значення |
V ПІДСУМОК УРОКУ
Вчитель перевіряє правильність заповнення таблиці, робить висновки.
VI Д/З
1. підручник § 34;
- повідомлення на тему «Значення Греко-перських війн».
  |
Схожі презентації: