Головна » Українська література

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1. ЛІТЕРАТУРА 70–90-Х РОКІВ ХІХ СТ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ПАНАС МИРНИЙ. І. КАРПЕНКО-КАРИЙ (урок)

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1. ЛІТЕРАТУРА 70–90-Х РОКІВ ХІХ СТ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ПАНАС МИРНИЙ. І. КАРПЕНКО-КАРИЙ

Мета: оцінити навчальні досягнення учнів з цієї теми; розвивати вміння десятикласників аналізувати художні твори; творчі здібності учнів; виховувати самостійність та наполегливість у роботі.

Тип уроку: контроль та коригування знань, умінь, навичок.

Обладнання: різнорівневі завдання.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Оголошення теми й мети уроку

ІІ. Пояснення вчителем методики виконання завдань контрольної роботи

Виконання завдання рівня І передбачає максимальну оцінку 0,5 б., рівня ІІ — 2 б., рівня ІІІ — 3 б.

ІІІ. Завдання для проведення тестової контрольної роботи

Варіант І

Рівень І

Визначте правильне твердження.

1.Товариство «Просвіта» як центр наукової й культурноосвітньої роботи починає діяти з 1868 р. у:

АЛьвові;

БКиєві;

ВХаркові;

ГЧернівцях.

2.У якому творі І. Нечуя-Левицького розповідається про боротьбу українського народу проти польської шляхти?

А«Кайдашева сім’я»;

Б«Хмари»;

В«Князь Єремія Вишневецький»;

Г«Афонський пройдисвіт».

3.«Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого — це:

Акомедія;

Бтрагедія;

Вдрама;

Гтрагікомедія.

4.Де вперше окремою книжкою видруковано роман П. Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»?

АУ Женеві;

Бу Відні;

Ву С.-Петербурзі;

Гу Варшаві.

5.Краса весняного степу, зовнішність сільського парубка та «польової царівни» — це описи із:

Аповісті О. Кобилянської «Земля»;

Броману П. Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»;

Вдрами-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»;

Гп’єси І. Котляревського «Наталка Полтавка».

6.Хто з героїв твору до багачів горнувся, а на голоту дивиться згорда, хоч сам вийшов з бідноти («Хіба ревуть воли, як ясла повні?»)?

АЧіпка;

Ббатько Чіпки;

ВГрицько;

ГМаксим.

Рівень ІІ

Дайте розгорнуту відповідь.

1. Розкрити поняття «корифеї». Назвати корифеїв українського театру ІІ пол. ХІХ ст.

2. Висловіть власну думку про життєвий вибір Чіпки та інших персонажів (П. Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»).

3. У чому комізм головного персонажа і тих ситуацій, в які він потрапляє? (І. Карпенко-Карий «Мартин Боруля»)

Рівень ІІІ

Напишіть твір-мініатюру за однією з тем:

1. «Високий духовний потенціал народу, втілений у жіночих образах роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?”».

2. «Духовно знекровлююча роль суто егоїстичних устремлінь людини у творчості І. Нечуя-Левицького».

3. «Дворянство як міф про краще життя (за твором "Мартин Боруля” І. Карпенка-Карого)».

Варіант ІІ

Рівень І

Визначте правильне твердження.

1.Першу професійну українську театральну трупу створив восени 1882 р. в Єлисаветграді:

АКропивницький;

БСтарицький;

ВСаксаганський;

ГТобілевич.

2.Кому Нечуй-Левицький присвятив повість «Микола Джеря»?

АМ. Коцюбинському;

БП. Мирному;

ВМ. Лисенкові;

ГІ. Карпенку-Карому.

3.Повість «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького назвав «оздобою українського письменства»:

АТ. Шевченко;

БІ. Франко;

ВО. Гончар;

ГО. Білецький.

4.Назвіть першу друковану п’єсу І. Карпенка-Карого.

А«Бурлачка»;

Б«Мартин Боруля»;

В«Сто тисяч»;

Г«Суєта».

5.Кульмінація роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це:

Акартини майбутнього суспільного ладу;

Бпоразка Чіпки в боротьбі із земством;

Варешт Чіпки після злочину;

Гтрагічна смерть Галі.

6.«Польова царівна» — так назвав П. Мирний одну із героїнь роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Це:

АМотря;

БГаля;

ВХристя;

Гбаба Оришка.

Рівень ІІ

Дайте розгорнуту відповідь.

1. Поясніть зв’язок літератури як мистецтва слова з провідними тенденціями свого часу.

2. Чим відрізняється Мелашка від інших жінок «Кайдашевої сім’ї»?

3. Чому роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» вперше був надрукований не в Україні, а за кордоном? Де саме?

Рівень ІІІ

Напишіть твір-мініатюру за однією з тем:

1. «Роздуми над винуватцями родинних сварок і баталій» (за твором І. С. Нечуя-Левицького "Кайдашева сім’я”»).

2. «Панас Якович Рудченко — "перший симфоніст української прози” (О. Гончар)».

3. «Спорідненість п’єси І. Карпенка-Карого "Мартин Боруля” з комедією Ж.-Б. Мольєра "Міщанин-шляхтич”».

ІV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про життєвий та творчий шлях М. Старицького.


 

Схожі презентації: