Головна » Хімія |
Мета уроку:сформувати уявлення про загальну класифікацію неорганічних речовин на підставі отриманих раніше знань про прості та складні речовини.
Тип уроку:комбінований.
Форми роботи:бесіда, робота з опорною схемою, самостійна робота.
Обладнання:Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, опорна схема, класифікація речовин, навчальна таблиця.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Аналіз контрольної роботи
Робота з класом зі з’ясування типових помилок, індивідуальна робота над помилками
ІІІ. Актуалізація опорних знань, постановка завдання
Бесіда
1. На які два класи поділяються всі хімічні речовини? Наведіть приклади з навчальної таблиці. (Учні називають і деякі пишуть на дошці.)
2. Прості речовини, у свою чергу, поділяються ще на дві групи. Які саме? (Метали й неметали. Наведені на дошці прості речовини розподіляємо на метали й неметали)
3. А на які групи можна розподілити складні речовини? (З наведених на дошці вибираємо органічні й неорганічні)
4. Складних чи простих речовин більше в природі? (Складних, тому що вони складаються з атомів кількох хімічних елементів, а такі, як органічні, — з різної кількості тих самих елементів:CH4, C2H8та ін.)
5. А за якою ознакою можна класифікувати складні речовини? (За складом, будовою, застосуванням, властивостями)
Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему, що познайомить вас не лише зі способами класифікації складних речовин, але й дозволить дізнатися, як склад і будова речовин впливають на їхні властивості, способи одержання й застосування. Із класифікацією органічних речовин ми познайомимося в 9 класі, а зараз поговоримо про неорганічні речовини.
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота з опорною схемою
За складом неорганічні сполуки поділяються на чотири класи: оксиди, основи, кислоти, солі.
Згадайте, де ми зустрічалися з оксидами в процесі вивчення хімії.
У 7 класі під час вивчення простої речовини кисню. Унаслідок згоряння різних речовин у кисні утворюється продукт їх узаємодії — оксид.
Тому невід’ємна частина будь-якого оксиду — Оксиген.
Оксиди — це складні речовини, що складаються з атомів двох хімічних елементів, один із яких — Оксиген.
Наводимо приклади оксидів з навчальної таблиці.
Основи — це складні речовини, що складаються з атомів металів та однієї чи кількох гідроксильних груп −OH.
Наприклад: Ca(OH)2, Mg(OH)2, NaOH, Fe(OH)3.
Кислоти — це складні речовини, що складаються з атомів Гідрогену й кислотних залишків. (Гідроген у кислотах записується перед кислотним залишком.)
Наприклад:HNO3,H2SO4,H3PO4,H2SO3.
Солі — складні речовини, що складаються з атомів металів і кислотних залишків.
Наприклад:K2SO4,CuSO4,MgSO4.
V.Закріплення вивченого матеріалу
1. Виберіть із п’ятого ряду таблиці формули оксидів.
2. Виберіть зі стовпця В усі формули основ.
3. Виберіть із восьмого ряду формули кислот.
4. Зі стовпця Г виберіть формули солей і відокремте кислотний залишок.
VI.Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника, відповісти на запитання.
Навчальна таблиця
  |
Схожі презентації: