Головна » Хімія |
Цілі уроку:розширити знання про класифікацію неорганічних речовин на прикладі оксидів та їх класифікації за складом; ознайомити із сучасною науковою українською номенклатурою оксидів; формувати навички використання номенклатури на прикладі назв оксидів; розвивати навички учнів у складанні формул бінарних сполук на прикладі складання формул оксидів.
Тип уроку:поглиблення знань.
Форми роботи:робота з опорною схемою, розповідь учителя, демонстраційний експеримент.
Обладнання:Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, зразки оксидів, навчальна таблиця 2.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання
1. Самостійна робота за варіантами.
Завдання:за навчальною таблицею розподілити по класах речовини, що розташовані в колонці вашого варіанта.
2. По одному учню з різних варіантів пишуть на дошці оксиди.
3. Які сполуки називаються оксидами? (Визначення)
4. Що спільного в складі всіх оксидів, написаних на дошці? (Наявність у складі атомів Оксигену)
5. Чим відрізняються ці оксиди? (Кількістю атомів Оксигену, другим хімічним елементом, що може бути металом і неметалом)
6. Розподіліть написані на дошці оксиди на оксиди металів і оксиди неметалів.
ІІІ.Вивчення нового матеріалу
Демонстраційний дослід 1. Зразки оксидів
Учні розглядають оксиди в запаяних ампулах, на яких написані формули оксидів та їх назви, розділяють їх на три класи.
Оксиди металів — основні оксиди.
Оксиди неметалів — кислотні оксиди.
Амфотерні оксиди — це оксиди, що проявляють властивості й кислотних, і основних оксидів.
Назви оксидів за сучасною українською номенклатурою складаються за схемою:
Назва елемента (валентність, якщо вона змінна) + Оксид.
Наприклад: CaО — кальцій оксид, SiO2— силіцій оксид.
Далі по ланцюжку учні називають оксиди, написані на дошці:
барій оксид; фосфор (V) оксид; ферум (II) оксид; сульфур (IV) оксид; калій оксид; сульфур(VI) оксид.
IV.Закріплення знань
Заповнюємо таблицю самостійно в зошиті й коментуємо запис на дошці.
V.Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника, відповісти на запитання, виконати вправи.
Творче завдання.Скласти формули оксидів елементів ІII періоду з вищою валентністю, дати назви, зазначити клас.
Навчальна таблиця
  |
Схожі презентації: