Головна » Хімія |
Цілі уроку:формувати вміння і практичні навички хімічних обчислень з використанням понять «кількість речовини», «моль», «стала Авогадро».
Тип уроку:формування вмінь і навичок.
Форми роботи:керована практика, самостійна робота.
Обладнання:Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ.Актуалізація опорних знань
1. Тестові завдання (на дошці)
1) Кількість речовини вимірюється в одиницях:
а) моль; б) метр; в) літр.
2) Число частинок, що міститься у 2 моль:
а) 12,04·1023; б) 6,02·1023; в) 3,01·1023.
3) В 1 моль вуглекислого газу CO2міститься:
а) 1,67·1023молекул; б) 44 молекули; в) 6,02·1023молекул.
2. Якою формулою виражається взаємозв’язок між кількістю речовини та сталою Авогадро?
N= ν·NA.
3. У чому полягає фізичний зміст «кількості речовини»?
ІІІ. Поглиблення знань, формування вмінь і навичок
Керована практика
Задача 1
Обчисліть кількість молекул у 3 моль натрій карбонату Na2CO3.
Задача 2
Обчисліть кількість атомів Оксигену у 2 моль вуглекислого газу CO2.
Задача 3
Обчисліть кількість речовини сульфатної кислоти H2SO4у зразку, що містить 3,01·1023молекул.
IV. Самостійна робота під керівництвом учителя з картками
Завдання:обчисліть число молекул складної речовини й число атомів кожного хімічного елемента в заданій кількості речовини.
Варіант | Формула речовини | Кількість речовини | Число молекул | Число атомів | ||
I | K2SO4 | 0,5 моль | K | S | O | |
II | NaNO3 | 1,5 моль | Na | N | O | |
III | Ca(OH)2 | 0,8 моль | Ca | O | H | |
IV | H3PO4 | 2 моль | H | P | O | |
Після виконання завдання виписуємо відповіді на дошці, коригуємо.
Складаємоалгоритм розв’язання.
1. Обчислити число молекул складної речовини за формулоюN= ν·NA.
2. За хімічною формулою речовини визначити число атомів кожного елемента в молекулі складної речовини.
3. Обчислити кількість атомів хімічного елемента в заданій кількості речовини.
V. Керована практика.Розвивальне завдання
Обчисліть кількість речовини кисню, що прореагує без залишку із залізом кількістю речовини 2 моль із утворенням ферум(ІІІ) оксиду.
Для того щоб розв’язати задачу, згадаймо курс хімії 7 класу.
— Що показує рівняння хімічної реакції?
- Які речовини взаємодіють між собою (формули речовин).
- В якому співвідношенні ці речовини взаємодіють одна з одною (коефіцієнти в рівнянні реакції).
Правило.Кількість речовини будь-яких попарно взятих речовин у рівнянні реакції співвідносяться як їхні коефіцієнти в рівнянні реакції.
Розв’яжемо задачу.
VI. Підбиття підсумків
VII.Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника, відповісти на питання.
Творче завдання.В якій кількості речовини ферум(ІІІ) оксиду міститься 18,06·1023атомів Феруму? Скільки атомів Феруму міститься в такій же кількості речовини ферумт (ІІ) оксиду?
  |
Схожі презентації: