Головна » Географія |
Мета: повторити та систематизувати знання про країни Європи; вдосконалювати вміння характеризувати та порівнювати галузевий склад промисловості головних країн Західної Європи; розвивати вміння працювати з картами атласа, підручником, таблицями, діаграмами, уміння систематизувати навчальний матеріал та статистичні дані; уміння виконувати завдання в контурних картах; виховувати акуратність, уважність та зосередженість, аналітичні здібності.
Обладнання: атласи, контурні карти Європи, підручники, таблиці, діаграми.
Тип уроку: комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
Прийом «Географічний диктант» (робота в парах за варіантами, виконується без використання карт)
Цифрами на контурній карті позначити країни (столиці) Європи.
І варіант
1 — Фінляндія, 2 — Греція, 3 — Копенгаґен, 4 — Ісландія, 5–Андорра, 6 — Швейцарія, 7 — Мінськ, 8 — Чехія, 9 — Словенія, 10 — Рига, 11 — Люксембурґ, 12 — Румунія.
ІІ варіант
1 — Норвеґія, 2 — Портуґалія, 3 — Амстердам, 4 — Ірландія, 5— Монако, 6 — Австрія, 7 — Кишинів, 8 — Словаччина, 9 — Хорватія, 10 — Таллінн, 11 — Мальта, 12 — Угорщина.
Після проведення диктанту учні обмінюються картами та проводять взаємоперевірку, потім роботи здають учителю.
ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок
Виконується за варіантами (І варіант — порівняльна характеристика ФРН та Франції, ІІ варіант — порівняльна характеристика Великої Британії та Італії).
Завдання 1 (3 бала). За даними таблиць побудувати для кожної порівнюваної країни кругові діаграми.
Структура зайнятості населення у головних галузях господарства (у %)
Країна | Промисловість | Сільське господарство | Сфера послуг |
Велика Британія | 26,5 | 2 | 71,5 |
Італія | 33 | 10 | 57 |
Франція | 27 | 5 | 68 |
Німеччина | 41 | 5 | 54 |
Частка головних галузей господарства у ВВП країн (у %)
Країна | Промисловість | Сільське господарство | Сфера послуг |
Велика Британія | 28 | 2 | 70 |
Італія | 30 | 2,4 | 67,6 |
Франція | 21 | 4 | 75 |
Німеччина | 31 | 1 | 68 |
Завдання 2 (3 бала). Порівняйте кількість зайнятих у промисловості та частку галузей промисловості у ВВП даних країн.
Завдання 3 (3 бала). Випишіть у таблицю галузі промисловості порівнюваних країн, які є галузями міжнародної спеціалізації.
Назва країни ________________ | Назва країни ________________ |
Завдання 4 (3 бала). Зробіть висновок, назвіть ознаки схожості та відмінності промисловості порівнюваних країн. Поясніть, які причини, на вашу думку, обумовили виявлені розбіжності.
ІV. Домашнє завдання
1. Підручник: повторити §§ __.
2. Написати твір за темою «Двотижневі канікули в країнах Західної Європи» з визначенням маршруту; міст, туристичних об’єктів, що були відвідані (за бажанням).
  |
Схожі презентації: