Головна » Фізика |
Мета:сформувати знання учнів про роботу й потужність електричного струму; ознайомити з законом Джоуля–Ленца; вдосконалити навички скла- дання електричних кіл; показати практичну значущість отриманих знань.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання та наочність:лічильник електроенергії, електричне коло для вимірювання потужності струму, портрети Джоуля та Ленца, запобіжники.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Що називають силою струму?
- Що називають електричною напругою?
У чому причина виникнення електричного опору?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
- Потужність струму (визначення, формула, одиниця вимірювання, прилад для вимірювання).
- Робота струму (формули, одиниця вимірювання, прилад для вимірювання).
- Закон Джоуля — Ленца (формулювання, формула).
- Електронагрівальні прилади.
- Коротке замикання. Запобіжники.
Опорний конспект
ІV. Закріплення нових знань та умінь
- Як обчислити роботу електричного струму?
- Яким приладом можна виміряти роботу струму?
- Як обчислити потужність струму?
- Яким приладом можна виміряти потужність струму?
- Чому при проходженні електричного струму провідники нагріваються?
- Як формулюється закон Джоуля–Ленца?
- Що таке коротке замикання?
- Для чого використовуються запобіжники?
- Розв’язання задач
Потужність електричної лампи становить 60 Вт. Напруга на лампі складає 220 В. Обчисліть силу струму через лампу та роботу струму за 2 години.
Яка кількість теплоти виділилася за 20 хвилин роботи в електричній печі, якщо опір печі становить 40 Ом, а сила струму в її спіралі дорівнює 4 А?
V. Підбиття підсумків уроку
VII.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Вивчити § 15–17.
Завдання за задачником.Розв’язати № 10.14, 10.24.
Додаткове завдання.Підготуйте інформацію про Д. Джоуля та Е. Ленца.
  |
Схожі презентації: