Головна » Фізика |
Мета: показати практичне застосування електролізу в техніці та промисловості; показати практичну значущість отриманих знань, розвивати інтерес до вивчення фізики.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність:відеофільм про явище надпровідності та його технічне застосування.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Аналіз контрольної роботи та тематичного оцінювання.
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитаннядля фронтального опитування
- Наведіть приклади металів.
- Яку будову має метал?
- Як залежить опір металу від температури? Поясніть цю залежність.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
- Будова металу. Струм в металах.
- Досліди Мандельштама й Папалексі, Стюарта та Толмена.
- Залежність опору металів від температури.
- Явище надпровідності. Застосування явища надпровідності.
Опорний конспект
Електричний струм у металах —являєсобою напрямлений рух вільних електронів.
ІV. Закріплення нових знань та умінь
- Що називають струмом у металах?
- Як змінюється опір металів залежно від температури?
- Досліди яких вчених дозволили виявити природу електричного струму в металах? У чому полягає ідея цих дослідів?
- Що називають явищем надпровідності?
- Як застосовують явище надпровідності?
V. Підбиття підсумків уроку
VII.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Вивчити § 18.
Завдання за задачником.Розв’язати № 11.43, 11.45.
Додаткове завдання.Підготуйте інформацію про Л. Мандельштама, М. Папалексі, Б. Стюарта, Р. Толмена, Г. Камерлінг–Оннеса.
  |
Схожі презентації: