Головна » Фізика |
Мета:сформувати експериментальні навички учнів, виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту.
Тип уроку:урок формування практичних навичок.
Обладнання та наочність:обладнання лабораторної роботи, зошитз друкованою основою для виконання лабораторних робіт.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Виконання лабораторної роботи
Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:
- Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.
- Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.
- Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.
- Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.
- Не починайте роботу без дозволу вчителя.
- При проведенні дослідів не допускайте граничних навантажень вимірювальних приладів.
- Стежте за справністю кріплень використовуваного обладнання, користуйтеся тільки справними приладами й обладнанням.
- Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.
- Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.
- При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.
Пропонується дослідити взаємодію заряджених тіл. Порядок дій учня:
Дослід 1.Дослідження взаємодії заряджених паличок.
- За допомогою шовкових ниток підвісьте на олівцях скляну та ебонітову палички.
- Зарядіть ебонітові паличні негативним зарядом, натерши їх вовною, а скляні — позитивним зарядом, натерши шовком.
- Повільно піднесіть одна до одної ебонітові палички. Поясніть, що ви спостерігаєте.
- Повільно піднесіть одна до одної скляні палички. Поясніть, що ви спостерігаєте.
- Повільно піднесіть одна до одної скляну та ебонітову палички. Поясніть, що ви спостерігаєте.
- Зробіть висновки про взаємодію різного роду зарядів.
Дослід 2.Дослідження сили взаємодії заряджених тіл від величини заряду.
- Із шматочків повітряних кульок виготуйте невеличкі однакові кульки діаметром приблизно 1–2 см.
- Покрийте їх графітом (натертого з олівця) до металевого блиску.
- За допомогою скляних або ебонітових паличок зарядіть кульки однаковими зарядами.
- Закріпіть нитки з кульками у штативі в одній точці.
- Візуально оцініть, на який кут розійшлися нитки.
- Розрядіть одну з кульок, доторкнувшись до неї рукою.
- Спостерігайте та поясніть, що далі буде відбуватися з кульками.
- Як змінився заряд кожної кульки? Як змінився кут, на який розійшлися нитки?
- Зробіть висновки з дослідів.
IV. Підбиття підсумків уроку
V.Домашнє завдання
Завдання за підручником.Повторити § 1–4.
Завдання за задачником.Розв’язати №1.59, 1.60, 2.26.
Додаткове завдання. Знайдіть у літературі або Інтернеті опис найпростішого електроскопу та виготуйте його.
  |
Схожі презентації: