Головна » Мовознавство |
ПРОСТЕ РЕЧЕННЯ. ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ
Мета:повторити та узагальнити знання учнів про просте й складне речення, члени речення, удосконалювати вміння відрізняти просте речення від складного, навички постановки розділових знаків у складному та простому ускладненому реченнях; розвивати навички роботи з тестами, уміння робити лінгвістичний аналіз тексту, навички роботи з інформацією, збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе та уважне ставлення до рідної мови.
Внутрішньопредметні зв’язки:
Лексика:лексичне значення, походження та вживання термінів.
Орфографія:м’який знак і апостроф в іншомовних словах, подовжені приголосні і позначення їх, чергуванняези,правопис складних слів, правопис слів з частинаминапів-, пів-.
Міжпредметні зв’язки:
Література:життя і творчість Г. Тютюнника.
Тип уроку:узагальнення знань, удосконалювання вмінь і навичок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок
ІV. Виконання системи завдань, спрямованих на узагальнення знань, удосконалення практичних умінь і навичок
Тестові завдання
1.Як поділяються речення залежно від наявності чи відсутності структурно обов’язкових членів речення?
Апоширені, непоширені;
Бдвоскладні, односкладні;
Всполучникові, безсполучникові;
Гповні, неповні;
Дпрості, складні, ускладнені.Розставте розділові знаки у лівій колонці, заповніть праву.
Напишіть по п’ять прикладів на орфограми:
а) м’який знак і апостроф в іншомовних словах;
б) подовжені приголосні і позначення їх;
в) чергуванняези;
г) правопис складних слів;
д) правопис слів з частинаминапів-, пів-.
Прочитайте текст. Визначте його тему і головну думку.
Зробити опорну таблицю, відобразивши в ній відомості з синтаксису, що повторили на сьогоднішньому уроці.
Виконати роботу над помилками, яких припустилися протягом уроку.
  |
Схожі презентації: