Головна » Мовознавство

КОНТРОЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ (урок)

ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6 (ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ).

КОНТРОЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ

Мета: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми «Прислівник як частина мови»; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання прислівників у мовленні; удосконалити навички розпізнавати мовні явища, встановлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо; здійснити перевірку здатності семикласників сприймати на слух незнайомий текст публіцистичного стилю, розуміти його, запам’ятовувати фактичний зміст, виражально-зображувальні засоби тощо.

Форма проведення тематичної контрольної роботи: виконання тестових завдань закритої й відкритої форми.

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення семикласників з темою, метою й завданнями уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ознайомлення із критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань і перевірки рівня розуміння почутого тексту публіцистичного стилю.

ІV. Виконання тестових завдань закритої й відкритої форми за варіантами

Варіант 1

1. Визначити рядок, у якому прислівник позначає ознаку предмета.

А Діяти наперекір.

Б Поділити надвоє.

В Читання вголос.

Г Повертати наліво.

2. Визначити рядок, у якому всі прислівники утворені префіксально-суфіксальним способом.

А Увечері, догори, вночі, поволі.

Б Удень, скраю, побіч, наяву.

В Набік, зараз, заочі, укупі.

Г Напочатку, напам’ять, знизу, впоперек.

3. Визначити, у прислівниках якого рядка у процесі творення простої форми вищого ступеня порівняння відбувається чергування.

А Ніжно, ясно.

Б Довго, вузько.

В Чітко, весело.

Г Швидко, мудро.

4. Записати прислівники стрілою, мимоволі, тишком-нишком, давно-давно в такій послідовності:

Ø утворений злиттям основ;

Ø складанням двох однакових слів;

Ø складанням двох близьких за значенням слів;

Ø переходом іменника в прислівник.

5. Установити відповідність між прислівниками та їх розрядами за значенням.

А Занадто.

Б Угорі.

В Швидко.

Г Згарячу.

Д Напоказ.

Е Віддавна.

1 Часу.

2 Способу дії.

3 Мети.

4 Причини.

5 Міри й ступеня дії.

6 Місця.

6. Установити відповідність між прислівниками та ступенями порівняння.

А Найбільш весело.

Б Веселіше.

В Більш весело.

Г Найвеселіше.

1 Вищий ступінь порівняння (проста форма).

2 Вищий ступінь порівняння (складена форма).

3 Найвищий ступінь порівняння (проста форма).

4 Найвищий ступінь порівняння (складена форма).

7. Відновити словотворчий ланцюг слова по-братськи.

По-братськи ← _______________ ← брат.

8. До дієслова виростати дібрати й записати прислівники, різні за значенням. Указати на розряд прислівників за значенням.

. . .

Виростати . . .

. . .

9. Записати текст, поширюючи його потрібними за змістом прислівниками. Визначити їх синтаксичну функцію.

З одинокої на ціле татарське село кав’ярні … видно було і море, і сірі піски берега. В одчинені вікна і двері на веранду … перлась ясна блакить моря.

З моря … дув вітер. Солона прохолода … принаджувала гостей, і вони тислися до вікон або сідали на веранді. Навіть хазяїн кав’ярні … стежив за потребами гостей (За М. Коцюбинським).

Варіант 2

1. Визначити рядок, у якому прислівник позначає ознаку стану.

А Сидіти праворуч.

Б Радіти по-батьківськи.

В Вдало дібраний.

Г Бігти швидко.

2. Визначити рядок, у якому всі прислівники утворені префіксальним способом.

А Спідлоба, передусім, удвоє, ушир.

Б Помалу, щовечора, деінде, навстіж.

В Удосвіта, заново, зліва, услід.

Г Щодалі, абияк, казна-де, чимало.

3. Визначити, у прислівниках якого рядка у процесі творення простої форми вищого ступеня порівняння відбувається чергування.

А Низько, дорого.

Б Темно, легко.

В Дешево, хитро.

Г Світло, гостро.

4. Записати прислівники любо-дорого, ледве-ледве, ліворуч, весною в такій послідовності:

Ø утворений злиттям основ;

Ø складанням двох однакових слів;

Ø складанням двох близьких за значенням слів;

Ø переходом іменника в прислівник.

5. Установити відповідність між прислівниками та їх розрядами за значенням.

А Наперекір.

Б Знічев’я.

В Весело.

Г Щороку.

Д Праворуч.

Е Надто.

1 Часу.

2 Способу дії.

3 Мети.

4 Причини.

5 Міри й ступеня дії.

6 Місця.

7. Відновити словотворчий ланцюг слова по-козацькому.

По-козацькому ← _______________ ← козак.

8. До дієслова говорити дібрати й записати прислівники, різні за значенням. Указати на розряд прислівників за значенням.

9. Записати текст, поширюючи його потрібними за змістом прислівниками. Визначити їх синтаксичну функцію.

Над берегом… висів солоний туман од дрібних бризків. Каламутне море скаженіло. Уже не хвилі, а буруни… вставали на морі, високі, сердиті, з білими гребенями, од яких… одривалися довгі китиці піни і злітали… Буруни йшли…, підбирали під себе зворотні хвилі, перескакували через них і… заливали берег. …було мокро, поналивано, в берегових ямках лишалася вода (За М. Коцюбинським).

Оцінювання тестових завдань

 

Схожі презентації: