Головна » Мовознавство |
ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТІВ ДІАЛОГІЧНОГО Й МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ І ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ВИДИ ЗАПИСУ ПРОЧИТАНОГО: ТЕЗИ, ДОКЛАДНИЙ І КОРОТКИЙ ПЛАНИ
Мета:повторити та узагальнити знання учнів про мовленнєвий етикет, етичні мовленнєві формули; розвивати навички роботи в групах, мовленнєво-комунікативні вміння, здібності до критичного мислення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, збагачувати словниковий запас; виховувати толерантність, інтерес до народних звичаїв, повагу до рідної мови.
Внутрішньопредметні зв’язки:
Стилістика:стилі мовлення, стильові ознаки.
Тип уроку:урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Ознайомлення учнів із темою, метою і завданнями уроку
ІІІ. Виконання творчих і дослідницьких завдань,
спрямованих на розвиток комунікативний умінь
Робота з текстом. Робота в групах
Група 1Прочитайте текст. Визначте його стильову належність.
Складіть докладний план тексту, потім доповніть його 1–3 реченнями (кожний пункт). Звертаючись до авторського тексту, знайдіть слова та вирази, якими можна ваш матеріал об’єднати в текст.
Прочитайте текст. Визначте стиль мовлення, стильові ознаки.
Які головні ідеї можна виокремити? Складіть тези цього тексту.
Складіть тези цього тексту. Що викликає труднощі у виконанні цього завдання?Прочитайте текст. Визначте тип мовлення. Які стилі мовлення використані у тексті? Доведіть свою точку зору.
Поділіть текст на п’ять частин. Складіть короткий і докладний плани.Напишіть твір-мініатюру з описом традиційного свята українців, що особливо подобається.
Складіть тези заданого додому параграфа підручника з будь-якого предмета.
  |
Схожі презентації: