Головна » Хімія |
Цілі уроку:закріпити знання про хімічні властивості оксидів і кислот; розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей оксидів і кислот; розвивати вміння й навички проводити розрахунки за хімічними рівняннями маси, об’єму, кількості речовини реагентів і продуктів реакції; підготувати учнів до проміжного оцінювання з теми «Властивості оксидів, кислот».
Тип уроку:узагальнення й систематизації знань.
Форми роботи:групова робота.
Обладнання:Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки-завдання.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учні представляють підготовлені ними схеми використання кислот.
ІІІ. Узагальнення й систематизація знань
Групова робота
Для роботи на уроці учні об’єднуються в шість груп. Після закінчення роботи над кожним завданням група представляє результат своєї роботи, учні виправляють помилки, учитель підбиває підсумки.
Завдання 1
Дано такі речовини:
1. Виберіть зі списку формули оксидів. Назвіть речовини.
2. Напишіть рівняння одержання цих оксидів із простих речовин.
3. Розташуйте ці оксиди в ряд у міру зростання їх відносної молекулярної маси.
4. Розташуйте ці оксиди в ряд у міру зменшення масової частки Оксигену в них.
5. Напишіть рівняння можливих реакцій цих оксидів з речовинами:
- водою;
- хлоридною кислотою;
- натрій гідроксидом.
Укажіть тип реакцій, назвіть продукти.
6. Де в навколишньому світі зустрічаються оксиди?
Завдання 2
Дано такі речовини:
1. Виберіть зі списку формули оксигеновмісних кислот.
2. Напишіть рівняння їх одержання з відповідних оксидів.
3. З якими із запропонованих речовин реагують ці кислоти:
- магній, мідь, алюміній, цинк?
- натрій гідроксид, барій гідроксид, купрум (ІІ) гідроксид?
- натрій сульфат, калій силікат, барій нітрат?
Напишіть рівняння можливих реакцій.
4. Чи зустрічається ця кислота в природі?
Завдання 3
На дошці зображено схему:
1) Запишіть рівняння реакції.
2) Обчисліть об’єм водню, що виділився (н. у.).
3) Обчисліть масу солі, що утворилася.
4) Обчисліть кількість речовини кислоти, що вступила в реакцію.
Після виконання розрахунків групи обмінюються розв’язаннями й перевіряють розрахунки сусідів, а потім віддають на перевірку вчителеві.
IV. Підбиття підсумків уроку
Учитель підбиває підсумки роботи груп за трьома завданнями, повідомляє оцінки, акцентує увагу на типових помилках, які були припущені в процесі виконання завдань.
V.Домашнє завдання
Повторити параграф, виконати завдання, підготуватися до тематичного оцінювання.
Напишіть рівняння можливих реакцій.
  |
Схожі презентації: